START
|
TANIE WYJAZDY
|
SAMOLOTEM
|
AUTOKAREM
|
KONTAKT
Kraj / Region:
Transport:
Wyjazd od:
Ilość dni:
Cena do:
PLN
LatoFostera.pl Z Afrodytą na Ty (zwiedzanie Cypru)
cena od: PLN
Salamina › Famagusta › Limassol › Kourium › Petra tou Romiou › Mount Olympus › Lania › Kykkos Monastery › Paphos
Informacje szczegółowe:
Kod oferty:
FTR 60606/24/22083
Tytuł:
Z Afrodytą na Ty (zwiedzanie Cypru)
Wyżywienie:
zgodnie z programem (ZP)
Trasa wycieczki:
Salamina › Famagusta › Limassol › Kourium › Petra tou Romiou › Mount Olympus › Lania › Kykkos Monastery › Paphos
Rodzaj wyjazdu:
wycieczki objazdowe
Transport:
samolot
Plaża w okolicy Famagusty - Cypr Północny
Terminy i ceny:
Ta oferta była dostępna w poprzednim sezonie i nie posiada już wolnych terminów
Zakwaterowanie:
Program wycieczki , :
Afrodyta dobrze wiedziała, co robi, wyłaniając się z morza w okolicy cypryjskiego Pafos! Piękne plaże i czyste morze to tylko część atrakcji, jakie czekają tu na turystów. W programie wjazd na Olimp, tradycyjne wioski, przepiękne mozaiki Pafos, antyczne miasta, degustacja tradycyjnych alkoholi i oczywiście wizyta w miejscu narodzin bogini miłości. Ta wycieczka Cię nie zmęczy: zaplanowano czas wolny, który można wykorzystać na wypoczynek na jednej z pięknych cypryjskich plaż lub pogłębić znajomość Cypru, wybierając się na wycieczkę fakultatywną.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Pafos. Transfer do hotelu w okolicach Kato Pafos. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wjazd na najwyższy szczyt Cypru – OLIMP (1951 m n.p.m.). Wizyta w wiosce LANIA, zamieszkanej przez artystów, znanej z tradycyjnych kamiennych domów i wąskich brukowanych uliczek. Degustacja cypryjskich trunków: wino Commandaria i wódka z winogron Ziwania. Przejazd do KLASZTORU KYKKOS, najsłynniejszego i najbogatszego klasztoru na Cyprze, którego największym skarbem jest ikona Madonny, przypisywana św. Łukaszowi. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PAFOS, malowniczego nadmorskiego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie: pręgierz św. Pawła, dom Dionizosa, słynny z bardzo dobrze zachowanych mozaik podłogowych o tematyce mitologicznej. Zwiedzanie imponujących ruin antycznego miasta KURIUM: teatr grecko-rzymski, dom Eustoliosa. Wizyta w wiosce OMODOS, która zachwyca urokliwymi zaułkami i tradycyjną zabudową. Czas wolny. Wizyta w jednym z najsłynniejszych miejsc na wyspie – PETRA TOU ROMIOU, zwanyn Skałą Afrodyty. Jak głosi legenda, wyłoniła tu się z morza bogini zrodzona z morskiej piany. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ruin starożytnej SALAMINY, która według legendy została założona przez Teukrosa, bohatera wojny trojańskiej: teatr oraz grób i kościół apostoła Barnaby. Przejazd do FAMAGUSTY, miasta we wschodniej części Cypru, słynnego z pięknych plaż, nadal pozostającego pod okupacją turecką. Spacer po starym mieście otoczonym średniowiecznymi murami obronnymi, jednymi z najlepiej zachowanych weneckich obwarowań. Wizyta w katedrze św. Mikołaja, obecnie meczecie Lala Mustafy Paszy, uznawanym za najpiękniejszą gotycką budowlę na wyspie. Famagusta w 2007 r. została objęta patronatem UNESCO. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Przejazd obok miasta-widma VAROSIA, opuszczonego przez greckich mieszkańców. Wstęp do niego mają jedynie żołnierze tureccy i patrole ONZ. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

UWAGI:
1. Zniżka za 1. dziecko do 12 lat: 100 PLN.
2. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 20 EUR.