infolinia: +48 22 451 00 22

Najtańsze wycieczki dla studentów i absolwentów oraz osób do 35 lat

Kierunek:

Data od:

Data do:

Dorośli:

Dzieci (wiek):

Work & Travel USA

Work & Travel USA

Work & Travel USA

Rząd Stanów Zjednoczonych każdego roku oferuje możliwość podróżowania i pracy dla kilkudziesięciu tysięcy studentów z całego świata, w ramach programu „Work and Travel”. Foster  będący partnerem CCI Greenheart oraz InterExchange umożliwia polskim studentom podjęcie legalnej pracy u amerykańskich pracodawców, doskonalenie znajomości języka angielskiego i poznanie amerykańskiej kultury z bliska. Program nie tylko stwarza szansę na udoskonalenie języka angielskiego, ale również daje możliwość poznania amerykańskiej kultury i stylu życia. Oczywiście nie trzeba wspominać, że można przy tym nieco zarobić i aktywnie spędzić wakacje. Program skierowany jest do studentów, którzy mogą podjąć pracę sezonową (praca wakacyjna) lub tymczasową u amerykańskich pracodawców. Większość oferowanych pozycji to prace sezonowe w branży turystycznej, rozrywkowej, gastronomicznej lub sprzedaży detalicznej. Obowiązki mogą obejmować przygotowanie żywności, sprzedaż upominków, sprzedaż biletów, obsługę klientów itp. FOSTER współpracuje z pracodawcami amerykańskimi, którzy oferują naszym studentom przeciętnie $7,25-9/h, w zależności od poziomu języka angielskiego, umiejętności i wcześniejszych doświadczeń. Niektórzy pracodawcy oferują zakwaterowanie, którego koszt może wynosić od $30 - $150 USD tygodniowo.

Obecnie działania Departamentu Stanu USA zmierzają ku transformacji Work and Travel w typowo kulturowy program wymiany międzynarodowej. Do takich zmian można zaliczyć na przykład listę pracę zakazanych wprowadzonych ostatnio w ramach tego programu. Studenci nie mogą pracować m. in. w fabrykach, magazynach, przy niebezpiecznych substancjach chemicznych, jako opiekunka do dzieci, pomoc domowa. Nie można także podjąć pracy przy bezpośrednim kontakcie z klientem (takich jak personel medyczny, salony tatuażu, salony piękności). Ma to zdecydowanie swoje pozytywne strony. Działania Departamentu Stanu zmierzają to podkreślenia oraz przypominania elementu kulturowo - edukacyjnego programu Work and Travel oraz zwiększenia jego bezpieczeństwa. Desygnowane przez Departament Stanu amerykańskie organizacje sponsorujące są zobowiązane sprawdzić każdą ofertę oraz zadbać o regularny kontakt z uczestnikiem, aby mieć pewność, że pracuje w godnych warunkach oraz uczestniczy w życiu kulturalnym podczas swojego pobytu w Stanach. Także nie jest już dostępna forma programu typu Sponsorship kiedy student zdany tylko na siebie jechał i szukał pracy na miejscu. Każdy uczestnik musi mieć zapewnioną pracę przed wyjazdem do USA. Osoba bez potwierdzonej oferty pracy nie otrzyma wizy J1.

Masz pytania? Napisz na usa@jobster.pl lub zadzwoń pod numer 22 331 00 20 wew. 505.

Nasi partnerzy:

 • CCI Greenheart od lat zajmuje się wyjazdami wymiany kulturowej organizując wiele programów w tym Work&Travel. Organizacja wspiera także ekologię. Stworzyła w tym celu specjalny program Greenheart, w którym uczestnicy Work&Travel mogą aktywnie uczestniczyć biorąc udział w różnego rodzaju eventach oraz wolontariatach będą w Stanach. Elektroniczna platforma organizacji CCI daje uczestnikowi szeroki wachlarz możliwości oraz promocji swojej osoby!
 • INTEREXCHANGE - desygnowany przez Departament Stanu sponsor programów Work and Travel, au pair, staży i praktyk. Uczestnik biorący udział w programie z Interexchange jest zobowiązany do odbycia szkolenia w Nowym Jorku lub San Francisco!
 • Foster SIS oferuje udział w programie w różnych stanach na wschodnim i zachodnim wybrzeżu.  Należy być otwartym na różne wyzwania, ale także na to co proponują amerykańscy pracodawcy i sponsorzy.

W ofercie programu Work and Travel jest także dostępna opcja Independent przeznaczoną dla osób, które już mają swojego pracodawcę. Muszą tylko uzyskać promesę wizową od fundacji aby otrzymać wizę J1. Fundacja zweryfikuje ofertę przedstawioną przez uczestnika. Studenci zainteresowani opcją Independent muszą się zapoznać z listą prac zabronionych przez Departament Stanu dostępną między innymi na  stronie Foster SIS.

Work & Travel USA

Work & Travel USA

Korzyści wynikające z udziału w programie Work and Travel:

 • Nawiązanie znajomości z i przyjaźni z masą ciekawych ludzi z różnych zakątków globu. Powrót do kraju ze wspomnieniami na całe życie.
 • Podróżowanie po Stanach Zjednoczonych! Wielki Kanion lub słynne Miasto Aniołów? A może Nowym Jork? Nic nie stoi na przeszkodzie. Po zakończeniu pracy jest możliwość podróżowania po USA, a być może także uda się zahaczyć o Kanadę!
 • Praca w amerykańskim środowisku. Możliwość poznania amerykańskiej kultury i stylu życia.
 • Żaden kurs językowy w polskiej szkole nie zastąpi wyjazdu do USA oraz bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim. Nie ma intensywniejszego kursu angielskiego. Bez jego znajomości jest ciężko nawet o pracę w Polsce. Możliwość połączenia kursu z pracą, przyjemnością i podróżami!
 • Sprawdzian samego siebie w różnych sytuacjach także tych stresujących. Niezależność, otwartość, odwaga.
 • Na pewno też przybędzie trochę gotówki!
 • Atrakcyjny dodatek do CV! Niech przyszły pracodawca zobaczy, że wakacje były spędzone aktywnie pracując w innym kraju. Na pewno doceni doświadczenie i otwartość na inne kultury.

Dlaczego warto wyjechać z nami?

 1. DOŚWIADCZENIE - program organizujemy od 15 lat.
 2. WYGODA - na program możesz się zapisać nie wychodząc z domu.
 3. PRACA - na naszej stronie znajdziesz najlepsze, sprawdzone oferty pracy.
 4. BILET LOTNICZY - kupujesz sam lub korzystasz z naszej oferty najtańszych biletów lotniczych - żadnych ukrytych kosztów!
 5. OPIEKA - zawsze możesz liczyć na pomoc FOSTERa oraz Fundacji w przypadku problemów w USA.
 6. WSPÓŁPRACA ze znanymi i najwięszkymi sponsorami - CCI Greenheart, InterExchange.
 7. RÓŻNORODNOŚĆ - wybierz ofertę programu, która Tobie odpowiada.
 8. AMBASADA - pomagamy złożyć podanie o wizę J1 w Ambasadzie USA.
 9. FOSTER's ONLINE STUDENT APPLICATION - nasz system online umożliwia dostęp do aplikacji 24 godziny na dobę.
 10. ZAUFANIE – studenci wyjeżdzaja z nami każdego roku do USA i Europy i do nas powracają.
 11. TRADYCJA - działamy od 1998 roku.
 12. LEGALNOŚĆ - posiadamy upoważnienie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej do prowadzenia pośrednictwa pracy za granicą.

FOSTER - jest członkiem Stowarzyszenia Qualitus - Stowarzyszenia na rzecz wspierania międzynarodowej wymiany młodzieży i studentów.