infolinia: +48 22 451 00 22

Najtańsze wycieczki dla studentów i absolwentów oraz osób do 35 lat

Kierunek:

Data od:

Data do:

Dorośli:

Dzieci (wiek):

 latofostera

Karta Euro<26 EUROPEJSKA KARTA MŁODZIEŻOWA

EURO<26 CLASSIC
EURO26 CLASSIC SPORT
EURO<26 STUDENT
EURO<26 STUDENT SPORT

Czym jest karta Euro<26

EURO<26 to karta rabatowo - ubezpieczeniowa, której posiadaczem może zostać każdy młody człowiek pomiędzy 7 a 30 rokiem życia. Karta ważna jest przez rok od daty wydania i daje dostęp do ponad 3 000 zniżek w Polsce i ponad 100 000 zniżek w 37 krajach europejskich. Mniej wydając można:

 • zwiedzać muzea, zamki, galerie,
 • podróżować promami, samolotami, autobusami,
 • bawić się w kinach, teatrach, dyskotekach, klubach,
 • uczyć się w kraju i za granicą,
 • kupować m.in. w księgarniach, sklepach sportowych, odzieżowych, muzycznych, fotograficznych.

Informacje o zniżkach w Polsce i Europie można znaleźć w internecie: www.euro26.org.

Dodatkowym atutem polskiej karty jest całoroczne ubezpieczenie turystyczne, które zastępuje miedzy innymi ubezpieczenie w szkole i na uczelni.

Z kartą otrzymuje się informator - przewodnik zniżek oraz książeczkę z warunkami ubezpieczenia. Od 1999 r. każdy posiadacz otrzymuje darmowy Magazyn EURO<26, w którym może dowiedzieć się o nowościach dotyczących Karty, ciekawych ludziach, wydarzeniach, kulturze oraz wziąć udział w wielu atrakcyjnych konkursach.

KARTA EURO 26 Karta EURO<26 CLASSIC - to wersja podstawowa, z której może korzystać każdy w wieku od 7 do 30 lat. Zawiera całoroczne ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (20.000 PLN) oraz pokrycie Kosztów Leczenia (60.000 EUR) na całym świecie (z wyjątkiem USA i Kanady) podczas każdej podróży oraz odpowiedzialności cywilnej (OC) na sumę 50.000 EUR.

Karta EURO<26 STUDENT WORLD - przeznaczona dla wszystkich w wieku od 7 do 30 lat, którzy uczą się w gimnazjach, liceach, technikach oraz studentów szkół wyższych, potwierdza status studenta i ucznia za granicą. Zawiera całoroczne ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (60.000 EUR) na całym świecie (z wyjątkiem USA i Kanady) podczas każdej podróży, a także odpowidzialności cywilnej (OC) na sumę 50.000EUR.

Jak wyrobić kartę Euro<26?

Wyrobienie karty zajmuje kilka minut (u nas dane na karcie są DRUKOWANE) - potrzebne jest zdjęcie oraz ważny dokument tożsamości (EURO<26 CLASSIC) lub dokument potwierdzający status studenta (EURO<26 STUDENT).

 • KOSZT KARTY EURO26 CLASSIC oraz STUDENT - 65 PLN
 • KOSZT KARTY EURO26 CLASSIC SPORT oraz EURO26 STUDENT SPORT - 85 PLN

Ubezpieczenie w Polsce i za granicą dla posiadaczy kart EURO<26

Kupując EURO<26 jesteś automatycznie ubezpieczony na całym świecie (z wyjątkiem USA i Kanady) przez 365 dni poprzez SIGNAL IDUNA. Ubezpieczenie obejmuje amatorskie uprawianie sportów (w wersji "Sport" także dyscypliny wysokiego ryzyka i uprawiane w sekcjach sportowych)oraz legalną pracę za granicą. SIGNAL IDUNA zapewnia posiadaczom Karty pokrycie kosztów leczenia (do 60.000 EURO), transportu medycznego do kraju (do 60.000 EURO), kosztów podróży osoby towarzyszącej - niezbędnej do sprowadzenia ubezpieczonego do kraju (do 60.000 EURO), koszty leczenia stomatologicznego nagłych stanów zapalnych (do 800 zł) oraz odszkodowanie z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków (do 20.000 zł).Ponadto posiadacz karty EURO<26 jest ubezpieczony od odpowiedzialności za nieumyślne spowodowanie szkody osobom trzecim - ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC) do 50.000 EUR.

Polisa "SPORT" w karcie EURO<26 STUDENT obejmuje wyczynowe uprawianie sportów i uprawianie sportów wysokiego ryzyka (tzw. sporty EXTREMALNE) - dzięki temu bez ryzyka trenujesz w klubach sportowych, jeździsz na obozy sportowe, startujesz w zawodach i ćwiczysz w sekcji w szkole lub na uczelni.

W razie wypadku za granicą, należy dzwonić na podany telefon alarmowy czynny cała dobę:
+48 22 864 55 26

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ważne również w Polsce. Nie musisz więc płacić za ubezpieczenie w szkole czy na uczelni. Dodatkowo osoba ubezpieczona otrzymuje dzienne świadczenie szpitalne (40 zł). Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu ZNAJDZIESZ TUTAJ oraz na stronie internetowej: www.signal-iduna.pl.

Pobierz niezbędne druki:

 • zgłoszenia szkody z ubezpieczenia NNW
 • zgłoszenia szkody z ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą

Nieszczęśliwy wypadek na terenie Polski

Bezpośrednio po nieszczęśliwym wypadku zgłoś się do lekarza i uzyskaj zaświadczenie zawierające:

 1. opis odniesionych obrażeń,
 2. diagnozę lekarską.

Zachowaj wszystkie wyniki badań dotyczące nieszczęśliwego wypadku!

Po zakończonym leczeniu i rehabilitacji, jednak nie później niż w 24 miesiącu licząc od daty zdarzenia, prześlij na adres SIGNAL IDUNA dokładnie wypełniony druk "zgłoszenia szkody z ubezpieczenia NNW" oraz skompletowaną dokumentację medyczną (oryginały!) wraz z wynikami badań:

SIGNAL IDUNA
Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Siedziba: 022 50 56 160
Infolinia: 0801 18 8160

Biuro Likwidacji Szkód Turystycznych i Osobowych
ul.Jasna 14/16a
00-041 Warszawa

www.signal-iduna.pl
euro26@signal-iduna.pl